DÜBİT İNOVASYON FUARINDA TANITILDI

8 Aralık, 13:47

DÜBİT İnovasyon Fuarında Tanıtıldı

Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT)’ne yoğun ilgi;

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri, ‘Sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel’ sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı.

Üniversitemizi etkinliklerde; Düzce Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak, Düzce Teknopark A.Ş. İşletme Koordinatörü Uzman Emrah Yılmaz, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) personeli Harun Rahmet Mut, Düzce Teknopark firmalarından Carpedu Bilişim Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Gürkan Akdağ ile aynı şirketin Kurucu Ortağı Alaattin Cate, Üniversitemiz yüksek lisans öğrencileri İlker Yıldız ve Merve Kambur ile Düzce Üniversitesi Lojistik ve Dış Ticaret Topluluğu (DÜLOJ) üyesi öğrencilerimizden Yasemin Tarak ve İrem Nur Özkök temsil etti.

Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde, Üniversitemizin birimleri, lisans ve ön lisans programları, bilim ve teknoloji merkezleri hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı. Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT)'in hizmetleri ve faaliyetleri hakkında ziyaretçilere detaylı bilgiler sunuldu. DAGEM'in sergilediği arı kovanı ve arıları yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görürken katılımcılar, DAGEM'de üretilen balı tatma imkanı da buldu.

Üniversitemiz, Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde kendini tanıtma imkanı elde ederken katılımcılardan yoğun ilgi gördü.